Koncert pro hrdiny – Den válečných veteránů, 11. listopadu
Darovat on-line

Koncert pro hrdiny

Národ, který si neváží hrdinů, je bude ve chvílích nejdůležitějších postrádat,“ říká se. V podvečer 11. 11. na Den válečných veteránů organizujeme spolu s Českým rozhlasem výjimečnou kulturní událost ve svatovítské katedrále v Praze – benefiční Koncert pro hrdiny. V přímém přenosu od 19 hodin jej bude vysílat Český rozhlas Vltava. Koncert lze také sledovat na YouTube kanále Českého rozhlasu a na Facebooku Paměti národa a Českého rozhlasu.

11. listopadu 2023
od 18: 30
katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě

Zúčastní se ho známé osobnosti z politického a kulturního světa, ale také samotní váleční veteráni, účastníci třetího odboje a další hrdinové, kterým je koncert věnován. Účast přislíbil například válečný veterán Miloslav Masopust, který v řadách československé armády bojoval roku 1944 u Krosna, novodobý veterán Bohuslav Dvořák, který byl v 90. letech nasazen na misích v Bosně a Hercegovině nebo Albánii, a také protikomunističtí odbojáři a bývalí političtí vězni Ivo Klempíř a Jiří Lukšíček.

Koncert pro hrdiny zahájí slavnostní nástup Hudby Hradní stráže. Symfonický orchestr Českého rozhlasu zahraje symfonické básně z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany: Vyšehrad, Tábor a Blaník. Druhá část programu bude věnována Janáčkově Sinfoniettě, kterou skladatel zamýšlel jako poděkování za první roky života v samostatném demokratickém Československu a kterou věnoval všem vojákům.

Nalaďte si živý přenos z katedrály od 19 hodin na Český rozhlas Vltava

Partnery koncertu jsou Libor Winkler, Patria Finance, Tomáš Rutrle, Správa Pražského hradu a Metropolitní kapitula.

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Partneři sbírky

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.